Kıbrıs’ta Emlak Yatırımı


Kıbrıs ve özellikle Girne son zamanlarda Türkiye’den emlak yatırımı yapmak isteyen geniş bir kitleyi çekiyor. Özellikle 2017 yılında Girne, Lefkoşa ve Mağusa şehirlerinde yatırım amaçlı 2+1 ve 3+1 daireler, Türkiye’den gelen yatırımcılarca alındı.


Kıbrıs’ta apartman dairesi satın almanın mantığı nedir?


2017 yılının sonu itibarı ile Kıbrıs’ta 22 üniversite faaliyet göstermekte ve 15 tane daha üniversitenin inşaatları sürmektedir. 2016-2017 öğretim yılında KKTC Üniversitelerinde 93,292 öğrenci eğitim ve öğretim görmektedir ve bu öğrencilerin çok azı üniversitelerin ve özel kurumların yurtlarında barınmakta, geri kalan çok büyük bölümü ev kiralamaktadır. Dolayısıyla Kıbrıs’ta satın alacağınız bir daire, üniversitelerin bulunduğu Girne, Lefkoşa, Mağusa, Güzelyurt, Lefke ve İskele şehirlerinde olduğu sürece rahatlıkla kiraya verebileceğiniz bir gelir kaynağı olacaktır.


Türkiye’de 2000 TL civarı kira geliri elde etmek için, satın almanız gereken dairenin en az 800 bin TL civarında olması gerekirken, Kıbrıs’tan 400 bin TL’ye alacağınız bir daire ile aynı geliri elde etmeniz mümkün. Dolayısıyla, Kıbrıs’ta emlak yatırımının masrafları yarı yarıya düşük olup, aynı geliri sağlamaktadır.


Evinizi öğrenciye vermek istemeyebilirsiniz! Unutmayın ki, Kıbrıs’ta aynı zamanda çok fazla sayıda otel çalışanı, Üniversitelerde çalışan eğitimciler ve yerleşik yabancılar bulunmakta. Dolayısıyla Kıbrıs’ta satın alacağınız dairenizi ailelere de kiraya verebilirsiniz.


Kıbrıs’a yerleşip yaşamak


Tabi ki dairenizi kiraya vermek için değil, ama Kıbrıs’ta yaşamak için satın alabilirsiniz. Almışken hatta bir villa alabilirsiniz. Fiyatlar Türkiye’ye göre yarı yarıya düşük olduğu için, Kıbrıs’ın güzel bir bölgesinde neden bir villa alıp yaşamayasınız? Özellikle Girne’nin Doğusunda, Çatalköy, Ozanköy ve hatta daha da uzağında yazlık olarak kullanabileceğiniz Esentepe civarında 1 dönüm arazi içerisinde güzel bir villada kim yaşamak istemez? Bu seçenekler, Girne’nin batı kıyıları olan Alsancak, Lapta ve Karşıyaka içinde geçerlidir. Özellikle otantik köy yaşantısının modern tadına varmak isteyenleri bu köylerdeki müstakil evlerden alma konusunda rahatlıkla sağlık verebiliriz.


Peki, Kıbrıs yerleşmek için uygun bir yer mi? Evet öyle! Kıbrıs son zamanda artan nüfusuna rağmen hala bakir noktaları ile sessizlik ve huzur arayanlar için ideal bir kaçış noktası. Kavganın, gürültünün ve suç oranının az olduğu bu ada hem yatırım hem de yaşamak için mükemmel bir seçenek!


Kıbrıs’ta ev almak, daire satın almak veya bir villa edinmek için mutlaka yardıma ihtiyacınız olacaktır. Size önereceğimiz Emlak danışmanınıza 0533 825 9393 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz. Kıbrıs’ta Emlak satın alma konusu ile ilgili aradığınızı belirtmeyi unutmayınız.


Lütfen bekleyiniz